Tez Konusu Belirlemeleri Hakkında Önemli Duyuru

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILINDA

TEZ YÖNETİMİ DERSİNE KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Enstitümüz yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı 2017-2018 Güz yarıyılında tez dönemine geçen ya da tez döneminde bulunan ve güz yarıyılında TEZ YÖNETİMİ dersine kayıt yaptıracak olan öğrencilerimiz danışmanları ile belirledikleri veya belirleyecekleri tez konularını Yüksek Öğretim Kurulu Ulusal Tez Merkezi sistemine (e-devlet şifresi ile) girip  “YÜKSEKÖĞRETİM KURULU ULUSAL TEZ MERKEZİ TEZ VERİ GİRİŞİ VE YAYIMLAMA İZİN FORMUNU “ danışmanlarına onaylatarak Enstitümüz web sayfasından alacakları "Tez Konusu Belirleme Formu" ile birlikte 8 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Enstitümüze ulaştırmaları gerekmektedir. Bu işlemleri yapmayan öğrenciler 2017-2018 Güz yarıyılında Tez Yönetimi dersine kayıt yaptıramayacaklardır.​

NOT: 2016-2017 Bahar yarıyılı içerisinde tez konusu belirlenmesi ile ilgili işlemleri eksiksiz yapan öğrencilerin Enstitüye yeniden belge teslim etmesine gerek yoktur. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MADDE 33 - (2) (Değişiklik:RG-16/7/2017-30125)(1) Tezli yüksek lisans programında derslerden başarı durumuna bakılmaksızın ikinci yarıyılını tamamlayan öğrenci, danışmanı ile belirlediği tez konusunu Yükseköğretim Kurulu Tez Veri Giriş Sistemine giriş yaparak çıktı formunu danışmanına imzalatıp en geç üçüncü yarıyılın başlangıcına kadar enstitü müdürlüğüne bildirmek zorundadır. Tez konusunu bildirmeyen öğrenciler tez yönetimi dersine kayıt yaptıramaz.

MADDE 44 – (2) (Değişiklik:RG-16/7/2017-30125)(1) Tez önerisi kabul edilen öğrenci, tez konusunu Yükseköğretim Kurulu Tez Veri Giriş Sistemine girişini yaparak çıktı formunu danışmanına imzalatıp en geç bir sonraki dönemin başlangıcına kadar enstitü müdürlüğüne teslim etmek zorundadır. Tez konusunu bildirmeyen öğrenciler tez yönetimi dersine kayıt yaptıramaz.

 

 

 

19 Eylül 2017, Salı / 648 defa okundu.