2020-2021 Yaz Dönemi

T.C.

KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ
LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

2020-2021 Yaz Dönemi

Enstitümüz bünyesinde 2020-2021 Yaz dönemi uygulanacak (II.öğretim) lisansüstü programlarının 2020-2021 Yaz Dönemi dersleri "Senkron, Asenkron, Hibrit,  Ödev ve Doküman Yükleme, Mesaj İletme ve Mail Yoluyla İletişim Kurma, Dönüt verme vb." yöntemlerle gerçekleşecektir.

Uzaktan Eğitim Modeli Açıklamaları

1. 2020-2021 Yaz Döneminde Uzaktan Öğretim Sistemine erişim oys.dpu.edu.tr üzerinden yapılacaktır.*

(*İş Sağlığı ve Güvenliği tezsiz yüksek lisans programı dersleri ve sınavları halihazırda kullanılmakta olan platform üzerinden gerçekleştirilecektir.

2. Ödev ve Doküman Yükleme, Mesaj İletme ve Mail Yoluyla İletişim Kurma, Dönüt verme vb. Uzaktan Öğretim metotlarının kullanılabilmesi için öğrencilerimizin Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinde yer alan e-mail ve telefon bilgilerinin güncel olması gerekmektedir. Bu şekilde yürütülecek ders ile ilgili soru ve sorunlar için öncelikli olarak dersin öğretim üyesi ile kurumsal iletişim bilgileri kullanılarak iletişime geçilmelidir.

3. Öğrencilerimizin derslerin-sınavların işlenişi, takibi ve uygulanması ile ilgili mağduriyet yaşamaması adına OYS Sistemi üzerindeki ve Enstitümüz web sayfamızdaki duyuruları, ilanları düzenli olarak takip etmeleri gerekmektedir.

4. Proje Danışman atama işlemleri tamamlandığında öğrencilerimize proje konu belirlenmesi, proje teslim tarihleri ile ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Tüm öğrencilerimize ve akademisyenlerimize başarılı bir dönem dileriz.

DPÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü

2020-2021 Yaz Dönemi Uzaktan Öğretim Uygulama Esasları

 

OYS Sistemine nasıl giriş yapabilirim?

OYS Sistemine http://oys.dpu.edu.tr adresinden erişilecektir. Sistemdeki özelliklerin sorunsuz olarak kullanılabilmesi için güncel bir Google Chrome tarayıcısını kullanmanız önerilir. Sisteme giriş yapmak için aşağıdaki bilgileri kullanmanız gerekmektedir.

  • Kullanıcı Adı: Öğrenci Numarası.
  • Şifre: OBS’ye giriş esnasında kullandığınız şifrelerdir.

Eğer OBS şifrenizi unuttuysanız veya E-Devlet Şifresi ile giriş yapıyorsanız OBS’ye giriş sayfasındaki (https://obs.dpu.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx) “Şifremi Unuttum” düğmesini kullanarak şifrenizi sıfırlayıp bu şifreyi uzaktan öğretim sistemine girmek için kullanabilirsiniz. Daha önceden herhangi bir şifreye sahip değilseniz E-Devlet Şifresi ile OBS Sistemine girip şifre oluşturabilirsiniz.)

Şifre güncellenmesi veya oluşturulması sonrasında Oys sistemi senkronizayonu için kısa bir süre gerekebilir.

ÖYS'nin kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgi için DPÜ UZEM tarafından hazırlanan Öğrenme Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu'nu inceleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİLER

1. AKADEMİK TAKVİM

  • Ders Kaydı / Kayıt Yenileme 21-25 Haziran 2021 - TAMAMLANDI
  • Ekle-Sil ve Danışman Onayı 28 Haziran - 02 Temmuz 2021 (Danışman ataması yapılana kadar ABD / ASD Başkanı Danışmanlık görevini yürütmektedir.)
  • Derslerin Başlaması 28 Haziran 2021
  • Mazeretli Kayıt Başvurusu 28-29 Haziran 2021 (Mazereti Belirtir Dilekçe ve Ekleri; Enstitümüze şahsen teslim edilebilir veya sadece lee@dpu.edu.tr adresine gönderilebilir.
  • Mazeretli Kayıt 01-02 Temmuz 2021 (Sadece Mazereti Yönetim Kurulunca kabul edilen öğrencilerimizin ders kayıt ekranları ilgili tarihleride aktif edilecektir.)
  • Muafiyet/İntibak Başvuruları Son Tarih 5 Temmuz 2021 (Başvurular; muafiyet istem formu, ders içerikleri ve transkript ile birlikte ABD / ASD Başkanlığına belirtilen tarih bitimine kadar yapılmadır. Doğrudan Enstitümüze gönderilen başvurular işleme alınmayacaktır.)

Genel Akademik Takvimin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

İSG Akademik Takviminin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

2.TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAM BİLGİLERİ

-Ders Dağılımı

1.Dönem 30 AKTS (5 Ders) + 2.Dönem 45-60 AKTS (5 Ders + Dönem Projesi) = Toplam 75-90 AKTS

3. Dönem (Başarısız Ders Tekrarı)

Asgari Mezuniyet 2 Dönemde Toplam 10 Ders + Dönem Projesi GNO:2,50 

-Dönemlik Öğrenim Ücreti

Kredi Başı Ders Ücreti 150 TL, Dönem Projesi 150 TL

(5 ders için 2250 TL , 5 Ders+ Dönem Projesi için 2400 TL)

Başarısız Ders Tekrarında = Dersin Kredisi x Kredi Başı Ders Ücreti

NOT: 2020-2021 Bahar yarıyılı mezuniyet işlemleri ve ilişik kesme işlemlerinin kontrolü tarafımızca devam etmektedir. Mezuniyet işlemleri ile ilgili duyurumuza ulaşmak için tıklayınız.

08 Temmuz 2021, Perşembe / 4018 defa okundu.